I rok by mohla vydržet imunita po prodělání nemoci Covid-19, naznačuje to výzkum vědců z Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

I rok by mohla vydržet imunita po prodělání nemoci Covid-19, naznačuje to výzkum vědců z Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. „Odebíráme od pacientů krev, izolujeme z nich právě paměťové buňky a inkubujeme s kousky viru. „Když je průběh nemoci horší, ukazuje se, že u člověka selhala slizniční imunita. Běžně se uvádí, že imunita po prodělání nemoci covid-19 vydrží člověku devadesát dní.. Podle vědkyně vůbec nezáleží na tom, jaký průběh nemoci člověk prožil. Právě tyto paměťové buňky jsou vědci schopní detekovat i více než čtvrt roku poté, co člověk nemoc covid-19 prodělá. Když se pacient s virem už setkal a má dostatek paměťových buněk,“ zmínila Koutná.. Albert Hypermarket - Ušetříte víc a za zdravé jídlo nejvíc. „Protilátky jsou po třech čtyřech měsících těžko detekovatelné, pokud se ale budeme bavit o paměťové T-buněčné imunitě, která je zodpovědná za dlouhodobou imunitu, určitě přetrvává déle, což jsme dokázali i v našem výzkumu,“ řekla v České televizi vedoucí výzkumu Irena Koutná ze svatoanenské nemocnice.. © Biopol GN s.r.o., doplňky stravy,.

Značky:

imunita nemoc univerzita nemocnice anna krev buňka vědkyně čtvrt koutná protilátka televize vedoucí irena biopolkový společnost strava imunita nemoci nemoc imunitě imunitu